24پرینت

محصولات افست

محصولات دیجیتال

سئوالات متداول چاپ سربرگ

1-تعهد و گارانتی مجموعه 24 چاپ نسبت به محصولات چاپی خود به چه صورت است؟

مجموعه چاپ آقا به عنوان یک شرکت مشتری محور در صنعت چاپ، رضایت مندی مشتریان خود را در اولویت اول قرار داده و در همین راستا پاسخگویی به هرگونه مشکل در محصول ارائه شده به مشتری و مرتفع‌سازی آن را از وظایف اصلی خود می‌داند.

2-چگونه قیمت چاپ سربرگ در 24 چاپ مقرون به صرفه است؟

عوامل بسیاری در قیمت یک محصول چاپی مانند سربرگ تاثیرگذار است؛ از جمله این عوامل می‌توان به جنس و گرماژ کاغذی که برای سربرگ انتخاب می‌گردد، ابعاد سربرگ، تعداد وجه آن، انتخاب یکی از دو روش رایج چاپ به صورت افست و یا دیجیتال و در نهایت تیراژ سربرگ اشاره کرد. در این میان مجموعه چاپ آقا همواره کوشیده است تا با بهینه‌سازی خدمات پیش از چاپ همچون فایل چک رایگان، فرم‌بندی استاندارد، امکان طراحی رایگان سربرگ در ابزار آنلاین دیزاین چاپ آقا و با توجه به اصل مهم حفظ کیفیت بالای محصولات چاپی خود، متناسب با نیاز مشتریان، سربرگ های مطلوب و مقرون به صرفه‌ای را ارائه دهد.

3-آیا در مجموعه چاپ آقا فایل‌های طراحی ارسال شده توسط مشتری از نظر فنی مورد بررسی قرار می‌گیرد؟

بله در مجموعه چاپ آقا تمامی فایل‌های چاپی توسط کارشناسان متخصص و مجرب به صورت رایگان بررسی می‌گردد تا از هرگونه مشکلات پیش از چاپ جلوگیری به عمل آید. البته لازم به ذکر است که بررسی تخصصی‌تر، با هزینه جزئی همراه خواهد بود. بررسی فایل طراحی متناسب با قالب مربوطه جهت جلوگیری از قرار گرفتن طرح در برش، یکی از مواردی است که پیش از چاپ کنترل می‌گردد.

4-چاپ و طراحی اختصاصی و متفاوت سربرگ در 24 چاپ به چه صورت است؟

مجموعه چاپ آقا اولین و تنها ارائه دهنده ابزاری جهت طراحی آنلاین و رایگان محصولات چاپی همچون سربرگ در ایران است؛ و با گردآوری مجموعه‌ای با بیش از 300 سربرگ جذاب برای مشتریان عزیز خود امکان انتخاب طرح دلخواه و شخصی‌سازی آن متناسب با تجارت مربوطه را فراهم کرده است. البته لازم به ذکر است که پس از اتمام طراحی رایگان سربرگ در ابزار طراحی آنلاین چاپ آقا، فرآیند ثبت سفارش و چاپ باکیفیت آن نیز مقدور گشته است.

5-چگونه فایل طراحی شده را برای چاپ ارسال کنیم؟

ارسال فایل طراحی شده به دو روش برای مشتریان چاپ آقا فراهم شده است. اولین روش آپلود فایل در صفحه ثبت سفارش در سایت چاپ آقا است؛ دومین روش نیز ارسال آن از طریق ایمیل درج شده در سایت می‌باشد. البته لازم به ذکر است که فرمت فایل ارسالی در کیفیت چاپ بسیار تاثیرگذار است. فرمت استاندارد و مطلوب چاپخانه‌ها فرمت PDFX است. این فرمت به هنگام ذخیره‌سازی طرح به صورت PDF قابل تنظیم می‌باشد.

راهنمای چاپ سربرگ

سربرگ یکی از اقلام مهم ست اداری است و شامل نکات و مراحلی می‌باشد که پیش از چاپ باید مورد توجه قرار گیرد. طراحی مناسب سربرگ، ابعاد آن، گرماژ و جنس کاغذی که بر روی آن چاپ می‌شود از جمله موارد مهم پیش از چاپ است.
از آنجایی که عمده‌ترین کاربرد سربرگ در ادارات و سازمان‌ها است انتخاب سربرگ می‌بایست متناسب با ویژگی‌های آن و نوع کسب و کار انجام پذیرد. 
در کنار اهمیت تناسب طرح سربرگ با کسب و کار نکات دیگری نیز در طراحی سربرگ وجود دارد که عدم رعایت آن‌ها می‌تواند به راحتی بر روی چاپ سربرگ با کیفیت و مطلوب، تاثیر گذارد. طراحی سربرگ ضمن آنکه باید از کیفیت بالایی جهت ارسال به چاپخانه برخوردار باشد، می‌بایست دارای فاصله‌ای از لبه کاغذ برای جلوگیری از برش در چاپ نیز باشد.
میزان مطالبی که در یک سربرگ چاپ می‌‎شود تعیین‌کننده ابعاد یک سربرگ است. درج اطلاعات کوتاه در سربرگی با ابعاد A4 بسیار نامطلوب خواهد بود.
از سویی دیگر در برخی موارد ممکن است برای ایجاد جلوه بصری بهتر، وجه پشتی سربرگ نیز طراحی و چاپ شود. در این حالت معمولا صفحه پشتی سربرگ حاوی لوگو و نام تجاری در قالب طیف رنگی آن سازمان است.

 

سایز سربرگ

سربرگ‌ها به طور کلی در دو سایز A4 و A5 طراحی شده و به چاپ می‌رسند. کوچک‌تر از این ابعاد در گروه برگه‌های یادداشت A6 قرار می‌گیرد. 
چاپ سربرگ A4 مطابق با استاندارد 21×29 بوده و سربرگ A5 دارای ابعاد 21×8/14 سانتی‌متر است.
برای درج مطالب و نامه‌های کوتاه، چاپ سربرگ‌های A5 مناسب است و جهت ثبت مطالب طولانی‌تر، از سربرگ با ابعاد A4 استفاده می‌گردد.

 

قیمت چاپ سربرگ

یکی از عواملی که در قیمت چاپ یک سربرگ تاثیرگذار است نحوه چاپ آن می‌باشد. به طور معمول سربرگ‌ها با دو روش افست و دیجیتال به چاپ می‌رسند. از روش چاپ دیجیتال هنگامی استفاده می‌شود که نیاز به چاپ سربرگ در کوتاه‌ترین زمان ممکن و در تیراز کمتر از هزار باشد اما برای داشتن تیراژ بالاتر، استفاده از روش چاپ افست مقرون به صرفه‌تر خواهد بود. البته لازم به ذکر است که چاپ افست سربرگ، طی زمان بیشتری انجام خواهد شد. 
گرماژ و جنس کاغذ سربرگ نیز از دیگر مواردی است که در قیمت آن تاثیرگذار است. در این میان رایج‌ترین نوع کاغذ برای چاپ سربرگ، کاغذ تحریر است.