24پرینت

سئوالات متداول چاپ ساک دستی

1-تعهد و گارانتی مجموعه 24 چاپ نسبت به محصولات چاپی خود به چه صورت است؟

مجموعه چاپ آقا به عنوان یک شرکت مشتری محور در صنعت چاپ، رضایت مندی مشتریان خود را در اولویت اول قرار داده و در همین راستا پاسخگویی به هرگونه مشکل در محصول ارائه شده به مشتری و مرتفع‌سازی آن را از وظایف اصلی خود می‌داند.

2-آیا در مجموعه 24 چاپ فایل‌های طراحی ارسال شده توسط مشتری از نظر فنی مورد بررسی قرار می‌گیرد؟

بله در مجموعه چاپ آقا تمامی فایل‌های چاپی توسط کارشناسان متخصص و مجرب به صورت رایگان بررسی می‌گردد تا از هرگونه مشکلات پیش از چاپ جلوگیری به عمل آید. البته لازم به ذکر است که بررسی تخصصی‌تر، با هزینه جزئی همراه خواهد بود. بررسی فایل طراحی متناسب با قالب مربوطه جهت جلوگیری از قرار گرفتن طرح در چسب و یا برش، یکی از مواردی است که پیش از چاپ کنترل می‌گردد.

3-چگونه قیمت چاپ ساک دستی در 24 چاپ مقرون به صرفه است؟

عوامل بسیاری در قیمت یک محصول چاپی مانند ساک دستی تاثیرگذار است؛ از جمله این عوامل می‌توان به جنس و گرماژ کاغذی که برای ساک دستی انتخاب می‌گردد، رنگ چاپی، روکش، نوع بند، تیراژ ساک دستی و در نهایت استفاده از جلوه‌های زیباتری همچون طلاکوب، نقره‌کوب و یو.وی موضعی در بخش‌هایی از آن اشاره کرد. در این میان مجموعه چاپ آقا همواره کوشیده است تا با بهینه‌سازی خدمات پیش از چاپ همچون فایل چک رایگان، فرم‌بندی استاندارد و با توجه به اصل مهم حفظ کیفیت بالای محصولات چاپی خود، متناسب با نیاز مشتریان، ساک دستی های مطلوب و مقرون به صرفه‌ای را ارائه دهد.

4-آیا امکان چاپ ساک دستی به صورت اختصاصی در 24 چاپ وجود دارد؟

بله در مجموعه چاپ آقا امکان سفارش ساک دستی در قالب‌های خاص، با سایزهای متفاوت و همراه با تنوع در رنگ‌ طرح و بند ساک دستی فراهم شده است.

5-چگونه فایل طراحی شده را برای چاپ ارسال کنیم؟

ارسال فایل طراحی شده به دو روش برای مشتریان چاپ آقا فراهم شده است. اولین روش آپلود فایل در صفحه ثبت سفارش در سایت چاپ آقا است؛ دومین روش نیز ارسال آن از طریق ایمیل درج شده در سایت می‌باشد. البته لازم به ذکر است که فرمت فایل ارسالی در کیفیت چاپ بسیار تاثیرگذار است. فرمت استاندارد و مطلوب چاپخانه‌ها فرمت PDFX است. این فرمت به هنگام ذخیره‌سازی طرح به صورت PDF قابل تنظیم است.

راهنمای چاپ ساک دستی

امروزه محصولی با عنوان ساک دستی که از آن با نام‌های گوناگونی همچون شاپینگ بگ، ساک دستی، ساک خرید و … یاد می‌شود به طور چشمگیر و فراگیری مورد استفاده عموم قرار گرفته است.

به طور کلی ساک دستی یکی از محصولات چاپی است که علاوه بر اینکه به عنوان یک ابزار پرکاربرد جهت حمل و نقل کالا کاربرد دارد به  صورت غیر مستقیم نیز در تبلیغات برای تجارت‌های گوناگون می‌تواند بسیار موثر واقع شود. شایان ذکر است که لازمه این تاثیر، طراحی صحیح و چاپ باکیفیت آن است. 

ساک دستی ها معمولا به دو صورت کاغذی و یا پارچه‌ای در بزار عرضه می‌شوند. از آنجایی ساک دستی های کاغذی در مقایسه با نوع پارچه‌ای کاربرد فراوان‌تری داشته و از زیبایی و محبوبیت بیشتری برخوردار هستند، در این بخش به بررسی این نوع از ساک دستی ها می‌پردازیم.

همان‌گونه که ذکر شد جهت داشتن یک ساک دستی مطلوب همواره باید نکاتی را در طراحی و چاپ آن مورد توجه قرار داد. اولین نکته، مربوط به کاغذی است که قرار است ساک دستی بر روی آن چاپ شود. به طور کلی دو نوع کاغذ برای ساک دستی های کاغذی وجود دارد؛ گلاسه و کرافت. هرکدام از این دو نوع کاغذ دارای خصوصیات مخصوص به خود بوده و امکانات چاپی متفاوتی را فراهم می‌کنند. بنابراین می‌بایست متناسب با نیاز، یکی از این دو را برگزید. در ادامه به بررسی کاغذ مناسب برای ساک دستی و تفاوت آن‌ها با هم می‌پردازیم.

گرماژ انتخابی کاغذ نیز باید متناسب با نحوه استفاده از آن باشد. هر چه گرماژ کاغذ بالاتر باشد ساک دستی از استحکام بیشتری برخوردار است.

همچنین جهت افزایش دوام بیشتر ساک دست ‌های کاغذی می‌توان از روکش‌های سلفون مات یا براق متناسب با سلیقه و طرح خود استفاده کرد. این روکش‌ها علاوه بر اینکه موجب حفظ بیشتر ساک دستی در برابر عوامل بیرونی می‌گردد به نوبه خود جذابیت بیشتری را نیز برای این ابزار تبلیغاتی به ارمغان می‌آورد.

کیفیت متون و تصاویری که جهت چاپ به چاپخانه ارسال می‌شود نیز بسیار حائز اهمیت است. اگر طرح شما از کیفیت کافی برخوردار نباشد در محصول چاپ شده کیفیت مطلوب حاصل نخواهد شد. بدین منظور بهتر است که متون و تصاویر با فرمت PDFX که یکی از فرمت‌های مورد تایید است به چاپخانه ارسال شود.

 

ساک دستی کاغذی

برخلاف تصوراتی که نسبت به عدم ماندگاری و دوام ساک دستی های کاغذی وجود دارد باید بیان کرد که این نوع ساک دستی ها نه تنها از استحکام بالایی برخوردار هستند بلکه امکان حمل کالا یا اجسام با وزن نسبتا معمولی را نیز فراهم می‌کنند.

یکی دیگر از خصوصیات مهم این ساک دستی ها تنوع در انتخاب رنگ چاپی بر روی آن‌ها است. اگر بخواهیم در یک نگاه کلی ساک دستی کاغذی و پارچه‌ای را با هم مقایسه کنیم درمی‌یابیم که امکان طراحی و چاپ دلخواه و جذاب و همچنین ایجاد جلوه‌های زیبا برای نام تجاری همچون طلاکوب و نقره‌کوب و یا یو.وی موضعی به راحتی در ساک دستی های کاغذی فراهم شده است. از طرف دیگر این ساک دستی ها به دلیل داشتن سطح صاف و حامل به شما امکان چیدمان اجسام در کنار هم را نیز می‌دهند.

ساک دستی کاغذی دارای جنس‌های مختلفی است. پرکاربردترین آن‌ها از جنس گلاسه و یا کرافت تهیه می‌شوند. هریک از این دو که پیش از دارای ویژگی‌های مخصوص به خود بوده و متناسب با نوع طراحی و تجارت مربوطه انتخاب می‌گردند.

تفاوت ساک دستی گلاسه و ساک دستی کرافت در چیست؟

همان‌طور که بیان شد ساک دستی کاغذی می‌تواند از جنس گلاسه و یا کرافت تهیه شود. در این میان هر یک ویژگی‌های خاصی را فراهم می‌کنند که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

به طور کلی ساک دستی های کرافت از کاغذهای بازیافتی تهیه می‌شود به همین دلیل در مقایسه با ساک دستی های کاغذی گلاسه دارای قیمت پایین‌تری هستند. از طرف دیگر معمولا کاغذهای گلاسه دارای گرماژ بالاتری نسبت به نوع کرافت بوده که این موضوع نیز بر روی استحکام بیشتر ساک دستی از جنس کاغذ گلاسه و بیشتر بودن قیمت آن نیز تاثیرگذار است.

از آن‌جایی که ساک دستی با کاغذ کرافت دارای رنگ کرم تیره و یا قهوه‌ای است می‌توان از آن بیشتر جهت چاپ متون و لوگوهای تک رنگ و یا نهایتا دو رنگ استفاده کرد. گرچه در استفاده از کاغذ کرافت محدودیت رنگی وجود دارد اما می‌توان از طریق آن حس نوستالژیکی را به مخاطبین انتقال داد. این در حالی است که ساک دستی از جنس گلاسه دارای سطح صیقلی و صافی بوده و قابلیت جذب رنگ‌های متنوع و طرح‌های چشمگیری را دارد. به بیان دیگر برای داشتن طرح و رنگ‌های مختلف و همچنین استفاده از جلوه‌های خاص همچون طلاکوب و نقره‌کوب و یا یو.وی موضعی می‌توان از ساک دستی گلاسه استفاده کرد.

 بنابراین به هنگام انتخاب کاغذ ساک دستی می‌بایست متناسب با نوع طرح، رنگ و تجارت خود یکی از دو کاغذ مذکور را جهت چاپ انتخاب نمایید.

 

ساک دستی تبلیغاتی

ساک دستی ها در راستای بازاریابی برای کسب و کارهای گوناگون کابرد فراوانی دارند. حال در این میان ساک دستی های تبلیغاتی متفاوتی وجود دارد که با هدفی خاص جهت تبلیغات و شناساندن تجارت شما به مخاطبین هدف مورد استفاده قرار می‌گیرند.
با طراحی و چاپ نام و لوگوی تجاری خود بر روی این ابزار تبلیغاتی می‌توانید به راحتی برند خود را در معرض دید همگان قرار داده و از آن به عنوان یکی از محصولاتی که به صورت مداوم در میان عموم کاربرد دارد استفاده نمایید.

 

قیمت ساک دستی

عوامل مختلفی می‌تواند بر روی قیمت یک ساک دستی تاثیرگذار باشد. به طور مثال جنس کاغذ و مقوایی که انتخاب می‌گردد اولین فاکتوری است که میزان قیمت یک محصول چاپی همچون ساک دستی را تعیین می‌کند، استفاده از روکش سلفون برای ساک دستی، ابعاد آن، گرماژ کاغذ، نوع بند ساک دستی، طرح و رنگ چاپی آن و در نهایت افزودن جلوه‌های زیباتری به ساک دستی همچون یو.وی موضعی، نقره‌کوب یا طلاکوب به قسمت‌های خاصی از طرح یا نوشته‌ها همگی از مواردی هستند که می‌توانند محدوده قیمت‌های مختلفی را برای یک ساک دستی ایجاد کنند.
در این میان مجموعه 24 چاپ ضمن حفظ کیفیت چاپ محصولات چاپی خود همچون ساک دستی مفتخر است که این محصولات را با قیمتی مناسب به مشتریان خود عرضه می‌کند.