24پرینت

سئوالات متداول چاپ تقویم رومیزی

1-تعهد و گارانتی مجموعه چاپ آقا نسبت به محصولات چاپی خود به چه صورت است؟

مجموعه چاپ آقا به عنوان یک شرکت مشتری محور در صنعت چاپ، رضایت‌مندی مشتریان خود را در اولویت اول قرار داده و در همین راستا پاسخگویی به هرگونه مشکل در محصول ارائه شده به مشتری و مرتفع‌سازی آن را از وظایف اصلی خود می‌داند.

2-چگونه قیمت چاپ تقویم رومیزی در چاپ آقا مقرون به صرفه است؟

عوامل بسیاری در قیمت یک محصول چاپی مانند تقویم رومیزی تاثیرگذار است؛ از جمله این عوامل می‌توان به ابعاد تقویم رومیزی، جنس کاغذ، ابعاد و آستر پایه‌ای که برای تقویم رومیزی انتخاب می‌گردد، روکشی که بر روی آن قرار می‌گیرد، تعداد صفحات و در نهایت تیراژ تقویم رومیزی اشاره کرد. در این میان مجموعه چاپ آقا همواره کوشیده است تا با بهینه‌سازی خدمات پیش از چاپ همچون فایل چک رایگان، فرم‌بندی استاندارد و با توجه به اصل مهم حفظ کیفیت بالای محصولات چاپی خود، متناسب با نیاز مشتریان، تقویم رومیزی های مطلوب و مقرون به صرفه‌ای را ارائه دهد.

3-آیا در مجموعه چاپ آقا فایل‌های طراحی ارسال شده توسط مشتری از نظر فنی مورد بررسی قرار می‌گیرد؟

بله در مجموعه چاپ آقا تمامی فایل‌های چاپی توسط کارشناسان متخصص و مجرب به صورت رایگان بررسی می‌گردد تا از هرگونه مشکلات پیش از چاپ جلوگیری به عمل آید. البته لازم به ذکر است که بررسی تخصصی‌تر، با هزینه جزئی همراه خواهد بود. بررسی فایل طراحی متناسب با قالب مربوطه جهت جلوگیری از قرار گرفتن طرح در برش، یکی از مواردی است که پیش از چاپ کنترل می‌گردد.

4-چگونه فایل طراحی شده را برای چاپ ارسال کنیم؟

ارسال فایل طراحی شده به دو روش برای مشتریان چاپ آقا فراهم شده است. اولین روش آپلود فایل در صفحه ثبت سفارش در سایت چاپ آقا است؛ دومین روش نیز ارسال آن از طریق ایمیل درج شده در سایت می‌باشد. البته لازم به ذکر است که فرمت فایل ارسالی در کیفیت چاپ بسیار تاثیرگذار است. فرمت استاندارد و مطلوب چاپخانه‌ها فرمت PDFX است. این فرمت به هنگام ذخیره‌سازی طرح به صورت PDF قابل تنظیم می‌باشد.

تقویم رومیزی و کاربرد آن

تقویم رومیزی یکی از هدایای پرکاربرد و مقرون به صرفه‌ای است که می‌توان آن را به تنهایی و یا همراه با سررسیدهای جذاب به مشتریان، همکاران و مخاطبین دیگر ارائه داد.

به بیان دیگر می‌توان گفت که تقویم رومیزی به خودی خود یک وسیله تبلیغاتی موثر و همیشگی است که به طور خودکار همواره یادآور شما و تجارتتان در ذهن مخاطبین خواهد بود.
یکی از خصوصیات مهمی که تقویم های رومیزی با خود به همراه دارند، نمایش تمامی روزهای ماه در یک نگاه است؛ این مسئله نیاز به ورق زدن را برطرف کرده و موجب سهولت در پیدا کردن تاریخ مورد نظر می‌شود.

راهنمای چاپ تقویم رومیزی

چاپ یک تقویم رومیزی مطلوب همراه با نکاتی است که در ادامه به بررسی هر یک می‌پردازیم.

اولین مسئله، انتخاب یکی از دو روش چاپی یعنی چاپ افست و یا چاپ دیجیتال تقویم رومیزی است. هر یک از این دو روش، متناسب با مدت زمان مورد نظر و تیراژ چاپی انتخاب می‌گردند. به طور مثال برای چاپ تقویم رومیزی در مدت زمان کم و تیراژ پایین‌تر از هزار، چاپ دیجیتال مناسب است.
توجه به حاشیه امن نیز یکی دیگر از مسائلی است که عدم رعایت آن به راحتی می‌تواند منجر به چاپ نامطلوب تقویم رومیزی گردد. به طور معمول در طراحی تقویم، فاصله‌ای را از اطراف لبه کاغذ تا طرح اصلی در نظر می‌گیرند تا به هنگام برش یا قراردادن چسب، موجب حذف بخشی از طرح نگردد.
شاخص‌های مهم دیگری نیز در چاپ یک تقویم رومیزی وجود دارد. یکی از آن‌ها انتخاب ابعاد تقویم رومیزی است. به طور معمول اندازه و تعداد برگه‌های تقویم می‌بایست متناسب با طرح و کاربرد آن باشد. جنس و گرماژ کاغذی که برای تقویم رومیزی درنظر گرفته می‌شود نیز بهتر است با توجه به نحوه طراحی و ارائه آن انتخاب گردد.
از طرف دیگر جهت افزایش جذابیت و استحکام هرچه بیشتر تقویم رومیزی بر روی آن روکشی قرار می‌دهند، به همین منظور کیفیت و جنس آن حائز اهمیت است. همچنین برای جلوه بیشتر تقویم می‌توان از هات فویل‌های طلاکوب و یا نقره‌کوب برای بخش‌هایی از طرح یا نوشته‌های تقویم استفاده کرد.
نوع پایه، ابعاد و آستر آن نیز باید با توجه به نحوه استفاده از تقویم و مخاطبین آن انتخاب گردد. نکته آخر تیراژ چاپی تقویم رومیزی است که این موضوع نیز منوط به نوع چاپ و موارد مصرف تقویم است.

انواع تقویم رومیزی

تقویم های رومیزی متناسب با نوع تجارت، طراحی و نحوه چاپ دارای انواع مختلفی هستند. به طور مثال می‌توان به تقویم رومیزی اداری، تقویم رومیزی پایه‌دار، تقویم رومیزی اختصاصی و … اشاره کرد.

قیمت تقویم رومیزی

طراحی یکی از عواملی است که بر روی قیمت یک تقویم رومیزی تاثیر می‌گذارد. زیرا هرچه طراحی تقویم خاص‌تر، حرفه‌ای‌تر و متناسب با تجارت باشد، به طبع موجب جلب نظر بیشتر مخاطبین شده و تجارت مربوطه را حرفه‌ای‌تر معرفی می‌کند.
در کنار مبحث طراحی تقویم، از نحوه چاپ صحیح آن نیز نباید غافل ماند. همان‌طور که بیان شد در چاپ تقویم رومیزی شاخص‌های مختلفی وجود دارد که متناسب با نوع تجارت و نیاز مربوطه انتخاب می‌شود. برخی از این شاخص‌ها عبارت‌اند از: روش چاپ تقویم رومیزی، ابعاد کاغذ و پایه آن، نوع روکش، هات فویل و جنسی که برای تقویم انتخاب می‌گردد. مجموعه این شاخص‌ها می‌تواند بر میزان قیمت نهایی یک تقویم رومیزی تاثیرگذار باشد.