24پرینت

محصولات افست

محصولات دیجیتال

سئوالات متداول چاپ تراکت (فلایر)

1-چگونه قیمت چاپ تراکت در 24 چاپ مقرون به صرفه است؟

عوامل بسیاری در قیمت یک محصول چاپی مانند تراکت تاثیرگذار است از جمله این عوامل می‌توان به انتخاب روش چاپ افست یا دیجیتال، جنس و گرماژ کاغذی که تراکت بر روی آن چاپ می‌گردد، تعداد وجه، روکش و تیراژ آن اشاره کرد. در این میان مجموعه چاپ آقا همواره کوشیده است تا با بهینه‌سازی خدمات پیش از چاپ همچون فایل چک رایگان، فرم‌بندی استاندارد و با توجه به اصل مهم حفظ کیفیت بالای محصولات چاپی خود، متناسب با نیاز مشتریان، تراکت‌های مطلوب و مقرون به صرفه‌ای را ارائه دهد.

2-تعهد و گارانتی مجموعه 24 چاپ نسبت به محصولات چاپی خود به چه صورت است؟

مجموعه چاپ آقا به عنوان یک شرکت مشتری محور در صنعت چاپ، رضایت مندی مشتریان خود را در اولویت اول قرار داده و در همین راستا پاسخگویی به هرگونه مشکل در محصول ارائه شده به مشتری و مرتفع‌سازی آن را از وظایف اصلی خود می‌داند.

3-آیا در مجموعه 24 چاپ فایل‌های طراحی ارسال شده توسط مشتری از نظر فنی مورد بررسی قرار می‌گیرد؟

بله در مجموعه چاپ آقا تمامی فایل‌های چاپی توسط کارشناسان متخصص و مجرب به صورت رایگان بررسی می‌گردد تا از هرگونه مشکلات پیش از چاپ جلوگیری به عمل آید. البته لازم به ذکر است که بررسی تخصصی‌تر، با هزینه جزئی همراه خواهد بود.

4-تفاوت چاپ افست و دیجیتال تراکت چیست؟

به طور معمول چاپ افست تراکت برای تیراژهای بالا (1000 عدد به بالا) و طی مدت زمان طولانی‌تری نسبت به چاپ دیجیتال (5 روز کاری) بر روی صرفا کاغذ گلاسه 135 گرمی انجام می‌شود. اما چاپ تراکت به صورت دیجیتال امکان چاپ در تیراژ پایین (حتی 50 عدد) را طی 2 روز کاری فراهم می‌کند. همچنین در این روش می‌توان جنس کاغذ و گرماژ آن را نیز تغییر داد.

5-چگونه فایل طراحی شده را برای چاپ ارسال کنیم؟

ارسال فایل طراحی شده به دو روش برای مشتریان چاپ آقا فراهم شده است. اولین روش آپلود فایل در صفحه ثبت سفارش در سایت 24 چاپ  است؛ دومین روش نیز ارسال آن از طریق ایمیل درج شده در سایت می‌باشد. البته لازم به ذکر است که فرمت فایل ارسالی در کیفیت چاپ بسیار تاثیرگذار است. فرمت استاندارد و مطلوب چاپخانه‌ها فرمت PDFX است. این فرمت به هنگام ذخیره‌سازی طرح به صورت PDF قابل تنظیم است

تراکت چیست و راهنمای چاپ تراکت

تراکت یکی از پرقدرتمندترین ابزارهای تبلیغاتی است که در جوامع گوناگون و برای کسب و کارهای مختلف کاربرد فراوانی دارد.
تراکت به طور کلی جهت معرفی محصول و یا خدمات یک تجارت مورد استفاده قرار می‌گیرد. بدون شک صاحبان کسب و کار به دنبال ارائه محصول و خدمات خود به بهترین نحو ممکن به مخاطبین هستند. بنابراین یک تراکت تبلیغاتی می‎بایست از نظر طراحی و چاپ به اندازه‌ای جذابیت و کیفیت لازم را دارا باشد که در همان نگاه اول مخاطبین را به سمت خود جذب کرده و چه بسا آن‌ها را به سمت نگه‌داری تراکت پیش خود سوق دهد. در این میان همان‌طور که بیان شد یک تراکت تبلیغاتی برای آن که در نهایت به صورت مطلوب به چاپ برسد باید همراه با رعایت نکاتی باشد.
جنس و گرماژ کاغذی که برای تراکت در نظر گرفته می‌شود نیز در ظاهر آن بسیار تاثیرگذار است. به طور معمول جهت جذب مخاطبین، تراکت‌ها را بر روی کاغذهایی از جنس گلاسه براق چاپ می‌کنند. همچنین متناسب با نوع تجارت و طراحی، تراکت‌ها می‌توانند هم به صورت یک‌رو و هم به صورت دو‌رو به چاپ برسند. از سویی دیگر برای جذابیت و محافظت بیشتر یک تراکت از روکش‌های سلفون مات و براق می‌توان استفاده کرد.
مطلب آخر در رابطه با چاپ تراکت، نحوه چاپ آن است. به صورت کلی دو روش چاپی به نام‌های چاپ افست و دیجیتال وجود دارد که هر کدام دارای ویژگی‌های مخصوص به خود هستند. از چاپ دیجیتال هنگامی استفاده می‌شود که نیاز به صرف زمان کمتری بوده و تعداد تیراژ مد نظر پایین‌تر از هزار است. اما در روش چاپ افست می‌توان به تعداد زیادی از تراکت طی مدت زمان بیشتر و در قبال هزینه کمتری دست یافت.

اولین نکته مهمی که در چاپ کلیه محصولات چاپی و به ویژه تراکت باید مورد توجه قرار گیرد کیفیت فایل طراحی شده است. این بدان معنا است که اگر فرمت ذخیره‌سازی در نرم افزارهای گرافیکی به گونه‌ای باشد که موجب کاهش کیفیت طرح شود در چاپ نهایی بدون تردید کیفیت مطلوبی حاصل نخواهد شد. بدین ترتیب بهتر است در طراحی از فرمت PDFX  که فرمت تعریف شده چاپخانه‌ها است استفاده گردد.

 

متن تراکت تبلیغاتی

متنی که در یک تراکت درج می‌شود باید ضمن آنکه به طور واضح و شفاف، کالا یا خدمات مربوطه را معرفی می‌کند، قادر به پاسخگویی سوال‌های اولیه و مورد نیاز مشتریان نیز باشد.
در بسیاری از موارد به هنگام طراحی و درج متن برای یک تراکت بهتر است متناسب با نوع کسب و کار از جملات جذاب و متنوع استفاده گردد. این موضوع برای درج تیتر از اهمیت بیشتری برخوردار خواهد بود. بدین معنی که تیتر یک تراکت باید با عنوانی خاص و با فونتی بزرگتر بیان شود. استفاده از تصاویر و طرح‌های جذاب نیز در کنار متن تاثیر به سزایی دارد. مطالبی که بیان شد موجب می‌شود که تراکت شما از حالت عمومی و عادی خارج شده و در همان نگاه اول مخاطبین را برای لحظاتی به خود جلب کند. 

 

چاپ تراکت ارزان

در برخی موارد نیاز است تا یک تراکت مناسب را با قیمتی پایین تهیه نمود. یکی از مواردی که می‌تواند دستیابی به این امر را محقق کند انتخاب صحیح روش چاپ است. همان‌طور که بیان شد دو نوع روش چاپی وجود دارد. از میان این دو روش، چاپ افست در مقایسه با چاپ دیجیتال به ازای صرف زمان بیشتری موجب کاهش هزینه در چاپ می‌گردد.
لازم به ذکر است که مجموعه چاپ آقا همواره کوشیده است تا ضمن حفظ کیفیت، محصولات چاپی را با قیمت مناسب به مشتریان خود ارائه دهد.

 

قیمت چاپ تراکت

قیمت یک تراکت منوط به موارد مختلفی می‌تواند متغیر باشد. از جمله این عوامل می‌توان به روش چاپ تراکت به صورت افست یا دیجیتال، تیراژ مورد نظر، جنس کاغذ و روکش‌های مختلفی که برای تراکت انتخاب می‌گردد، ابعاد و گرماژ آن و حتی افزودن جلوه‌های ویژه همچون یو.وی موضعی یا طلاکوب به تراکت اشاره کرد.